13 Temmuz 2015 Pazartesi

Gönül Gözümüz

       Düş görürüz her daim yaşarken de uyurken de, sürüklenir gidersin zamanın çarkında ..

Bir anda uyanırsın ve kalırsın tek başına, sorgulamadan yaşarken, hayatının bir dönemin de gelecekte nasıl bir yaşam sürmek istersin diye soru işareti ile karşılaşırsın...

      Tek düze bağlılığın olmadığı  ilişkiler de kaybolmak kolay gelir,her günüm her geçen zamanım böyle geçsin dersin, kimseye hesap vermeden,bağlı olmadan özgürce yaşarım ben diyerek  geleceğin için caba sarf etmeden ...Sen istediğin sürece bu şekilde yaşarsın zamanını .
 
        Görmezden gelirken karşına cıkan  sorulara ,hayat;Bu mu yaşamak istediğin diye sorduğunda cevabı istemesen de sana gösterir ..yalnız kalıp düşünmeye başladığında kim olmalı yanımda kimi istiyorum, nasıl bir hayatım olmalı diye düşünürsün.
       Pişmanlıklar yaşamaya başlarsın en büyük pişmanlığın geriye dönüşü olmayan hatalar ile yüzleşirken kotrolün artık sende omadığını görürsün..
        Elbette bu dediklerimi görüyorsan  kabullenirsen düzeltme şansın olacaktır, görmeyip kabul etmez isen ektiklerin önüne gelecek ve  bu seçimlerin ile yaşayacaksın...

      Bu dediklerimi yaşamın bize küçük uyarıları ile anlatmaya çalışmasıdır, yalan ile yaşamak yada doğruyu görüp yaşamak bizlerin elinde

          Seçimlerimiz bizi geleceğe taşır
          Seçtiğimiz yol kaderimizi belirleyecektir..
          Yaptıkların senin ödülün yada cezan olacak
          Her yaptığımız eylemin bize dönüşü  olacak

                             Gönül gözümüzü kapatıp ektiklerimiz yada gönül gözümüz ile sevgiyle yaptıklarımızın mahsülünü toplama zamanı geldi..
       Farkındalığımızın farkına varıp yaşamın mucizelerini kaçırmayalım, elimiz de ki sevgileri tüketmeyerek bunlar ile mutlu olmanın ayrıcalığını yaşayalım..

                                 Umut her zaman vardır yeter ki isteyelim ....
                                  Kim durabilir ki karşımız da :)
                      Gök bizimle ... Satürn öğretir


Kücük bir hatırlatma:) Mutlu olmak istiyorsanız karşınız da ki  kişiyi mutlu edin ki o da sizi mutlu etsin..Hep ben demeyin siz de çabalayın zaman akıp gidiyor bizler de yerimiz de saymayalım her günün tadını çıkarın iyilik ve esenlik ile :)

                     Terk etmeyeceğiniz limanın gemilerini yakmayın ...
 Hiç yorum yok:

Yorum Gönder